Co to jest Multiloft? Definicja

rodzaj podłoża uzyskany poprzez sklejenie ze sobą trzech warstw papieru. Zazwyczaj zewnętrzne warstwy są wykonane z białego papieru (często ozdobnego), zaś warstwa środkowa z papieru kolorowego barwionego w masie (patrz: papier barwiony w masie). Multiloft jest najczęściej stosowany przy druku wizytówek.

Wizytówki typu multi-loft cieszą się coraz większą popularnością i często określa się je mianem wielowarstwowych. Bardzo reprezentacyjna i praktyczna wizytówka. Składają się one z kilku warstw papieru połączonych ze sobą bez użycia mokrego kleju. Do  produkcji nie ma potrzeby stosowania kleju. Dzięki temu Twoja wizytówka będzie twarda, trwała i niezniszczalna. Dwie zewnętrzne warstwy są zwykle wykonane  z papieru dekoracyjnego. Warstwa wewnętrzna wykonana jest ze zwykłego papieru. 

Wizytówki MultiLoft dostępne są także w wersjach z podłożem magnetycznymi. Następnie jedna warstwa zewnętrzna wykonana jest z papieru dekoracyjnego, a druga warstwa z podłoża magnetycznego. Ciekawą odmianą wizytówek multiloftowych jest tzw Wizytówka NFC. Wygląda jak typowa wizytówka MultiLoft, ale ma też specjalny chip NFC. Technologia NFC umożliwia przechowywanie niektórych prostych informacji  kontaktowych  w formacie cyfrowym. Dzięki temu posiadacz wizytówki może pobrać dane kontaktowe zawarte na karcie bezpośrednio na urządzenie mobilne, np. smartfon.

Zastanawiasz się, czy druk wizytówek w nowoczesnym formacie o designerskim wyglądzie się opłaca? Jeżeli w dalszym ciągu masz wątpliwości, koniecznie sprawdź, na jakie korzyści można liczyć, decydując się na zamówienie wizytówek MultiLoft. Najważniejszą zaletą tych wizytówek bez wątpienia jest ich oryginalny i niepowtarzalny wygląd. Prezentują się one nadzwyczaj elegancko. Co więcej, dzięki wielowarstwowej budowie cechują się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Niestraszne im długie noszenie w kieszeni marynarki czy spodni. Wnętrze pełne nasyconego koloru z pewnością zaskoczy każdego, komu podarujesz nową wizytówkę. To jednak nie wszystko. Wizytówki MultiLoft są uniwersalne, przez co mogą nam służyć jako wizytówki osobiste lub firmowe.

O czym pamiętać decydując się na druk wizytówek MultiLoft lub wizytówki NFC? Najważniejszym aspektem jest oczywiście treść. Z racji kompaktowych wymiarów i niewielkiego formatu należy skupić się na istotnych informacjach. Profesjonalnie zaprojektowana i przygotowana wizytówka powinna zawierać najważniejsze dane teleadresowe. Wizytówka musi umożliwiać odbiorcy szybkie i bezproblemowe skontaktowanie się z nim. Warto pamiętać też o tym, że wykończenie i ogólny charakter wizytówki powinien być ściśle powiązany z jej przeznaczeniem.