Co to jest C2? Definicja

Jaki rozmiar ma kartka C2? Wymiary formatu C2 w centymetrach (cm) i pikselach (px)

Format C2

Jeśli rozróżnienie formatów A czy B wydaje Ci się mimo wszystko nieco kłopotliwe, to z pewnością polubisz formaty arkuszy z szeregu C. Dlaczego? Ich rozmiary są dopasowane w taki sposób, aby koperta wykonana w danym formacie bez problemu pomieściła arkusz w odpowiadającym mu formacie A. Jasne? Wyobraź sobie, że drukujesz portret zakochanej pary w formacie A2, którą Twój klient chce wysłać swojej narzeczonej na walentynki. Doskonale wykonane zdjęcie i jeszcze lepszy druk cyfrowy sprawiły, że zdjęcie jest fenomenalne! Jednak pojawia się poważny problem: w czym wysłać tę nietypową walentynkę ukochanej? Przecież klient nie złoży wydruku na kilkanaście części, żeby zmieścić go w tradycyjnej kopercie. I tutaj z pomocą przychodzą właśnie formaty z szeregu C. Koperta w formacie C2 bezproblemowo zmieści w sobie nietypową walentynkę. Wyobraź sobie, ile radości sprawi taki prezent!

Rozmiary formatów serii C definiuje norma ISO 216.

  • Wysokość formatu C2: 458 mm. = 45.8 cm.
  • Szerokość formatu C2: 648 mm. = 64.8 cm.
  • Wymiary formatu C2 w mm: 458 x 648  mm.
  • Wymiary formatu C2 w cm: 45.8 x 64.8 cm.
  • Wymiary formatu C2 w calach: 18.03″ x 25.51″
  • Wymiary pliku w pikselach potrzebne do druku w jakości 300 DPI: 5409 x 7654 px.
  • Wymiary pliku w pikselach potrzebne do druku w jakości 72 DPI: 1298 x 1837 px.

Do czego jest wykorzystywany format C2

Papiery w formacie C posiadają wymiary, które są średnią geometryczną z odpowiednich wymiarów A i B. Znajdują zastosowanie przy produkcji kopert. Numeracja odpowiada wielkości arkusza formatu A, który można umieścić w kopercie bez składania. Seria C obejmuje formaty od C0 do C10 i jest dostosowana do serii A. Formaty serii C są nieco większe niż odpowiadające im formaty serii A i służą głównie do produkcji kopert. Na przykład koperta w formacie C4 może pomieścić arkusz w formacie A4 bez składania.

Pozostałe formaty takie jak B0B1B2B3B4B5B6B7 w innych definicjach słownika. Natomiast formaty o mniejszej powierzchni takie jak C0C1C2C3C4C5C6C7 znajdziesz w dziale formatów słownika pod literą C. Definicje i wielkości większych formatów takich jak  A0A1A2A3A4A5A6A7  także dla Państwa udostępniliśmy i możecie je zobaczyć pod literą A. Innym formatem udostępnionym w słowniku jest Format DL Zapraszamy do pełnego zapoznania się z wielkościami papierów na których pracują drukarnie oraz innymi zagadnieniami związanymi z grafiką w naszym słowniku.