Format A7 został zdefiniowany w międzynarodowej normie ISO 216. Polska norma arkuszy papieru PN-EN ISO 216:2009 jest zgodna z międzynarodową normą ISO 216. Format kartki A7 jest jednym z najpopularniejszych obok formatów A1, A2, A3 i A4. Wymiar A7 stosowany jest najczęściej do wykonywania wydruków reklamowych, kart informacyjnych. Jest to również popularny format zeszytowy i notatnikowy, także format używany do produkcji papierów fotograficznych i wydruków zdjęć fotograficznych wykorzystywany w do sporządzania wydruków domowych.
Typoszereg formatu A posiada stosunek krótszego boku do dłuższego jest zawsze jak 1 do √2 (tj. jak bok kwadratu do jego przekątnej), aczkolwiek z zaokrągleniem do pełnych milimetrów. Przyjęty stosunek długości boków powoduje, że po złożeniu arkusza na pół krótszymi bokami do siebie uzyskuje się dwa arkusze, o takiej samej proporcji boków, jak arkusz wyjściowy. Rozmiary wyjściowe formatu A0 są tak dobrane, aby jego powierzchnia wynosiła 1 m². Kolejne formaty z tej serii są tworzone przez dzielenie arkuszy w połowie ich dłuższego boku. Stąd format A1 jest połową A0, A2 połową A1 itd., jednak zawsze z zaokrągleniem do pełnych milimetrów.
Format A7 jest tak popularnym formatem papieru jak formaty z niego utworzone o rozmiarze A3 czy A4. Kartki A7 są wykorzystywane w codziennych zastosowaniach domowych. Papier fotograficzny, papeterie, koperty, zeszyty to tylko część druków wykorzystywanych w codziennej pracy przez miliardy ludzi na świecie. jego popularność powoduje, że posługują się nim biura i prywatni użytkownicy w codziennym obiegu dokumentów. W pracach biurowych niektóre urządzenia drukujące wymagają specjalnych przystawek do drukowania w tym formacie. Zaś standardowe skanery A4 umożliwiają skanowanie dokumentów w wymiarze A7 bez najmniejszych problemów.
Najpopularniejszym zastosowaniem formatu A7 są notesy. To niewielkie materiały reklamowe stosowane przez firmy. Można na nich zawierać atrakcyjne z perspektywy odbiorców informacje. Bardzo często notesy wykorzystuje się do poinformowania o rozpoczęciu działalności firmy, promocjach, a także wydarzeniach. Wymiar formatu A7 jest bardzo wygodny do takich zastosowań. Ponadto wydruk na papierze formatu A7 jest tańszy w porównaniu do innych. Warto więc go wykorzystać do ulotek jednostronnych oraz dwustronnych.
Format A7, dzięki swojej poręczności, znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, gdzie niewielki rozmiar papieru jest zaletą.
Pozostałe formaty takie jak B0, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B7 w innych definicjach słownika. Natomiast formaty o mniejszej powierzchni takie jak C0, C1, C2, C3, C4, C5, C6, C7 znajdziesz w dziale formatów słownika pod literą C. Definicje i wielkości większych formatów takich jak A0, A1, A2, A3, A4, A5, A6, A7 także dla Państwa udostępniliśmy i możecie je zobaczyć pod literą A. Innym formatem udostępnionym w słowniku jest Format DL. Zapraszamy do pełnego zapoznania się z wielkościami papierów na których pracują drukarnie oraz innymi zagadnieniami związanymi z grafiką w naszym słowniku.
Autorzy:
Zajmujemy się projektowaniem efektywnej grafiki, wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Śledzimy i analizujemy najnowsze trendy w grafice i marketingu, a potem wdrażamy je w realizowane przez nas projekty. Szczególnie pasjonuje Nas projektowanie identyfikacji wizualnej. Wspólnie pracujemy jako zespół nad tworzeniem skutecznego logo, estetycznych opakowań i etykiet, a także efektywnych wizytówek i ulotek. W wolnych chwilach uwielbiamy wsiadać na rowery i wyruszać na długie wycieczki. Poza tym, mamy ogromną miłość do żeglowania i wędrówek górskich.