Co to jest EPS? Definicja

Rozszerzenie pliku EPS jest używane w przypadku plików zawierających Encapsulated PostScript – format pliku graficznego używany przez język PostScript. Pliki EPS mogą być binarne lub ASCII.

Termin EPS zwykle oznacza, że plik zawiera odwzorowaną bitowo reprezentację grafiki do celów wyświetlania. Natomiast pliki PostScript, odnoszące się do czcionek, zawierają tylko polecenia PostScript do drukowania grafiki. Format pliku EPS jest używany przez wiele aplikacji firmy Adobe, które zazwyczaj mogą eksportować swoje dokumenty lub grafikę do formatu Encapsulated PostScript.

Jeżeli masz problemy z otwarciem pliku EPS to w większości przypadków problemem jest tylko brak zainstalowanej odpowiedniej aplikacji. Wybierz jeden z programów z listy i zainstaluj go na swoim urządzeniu. System operacyjny powinien automatycznie kojarzyć format pliku EPS z zainstalowanym programem. Jeśli nie, kliknij prawym przyciskiem myszy plik EPS i wybierz z menu “Otwierać z” . Następnie wybierz zainstalowany program i potwierdź operację. Teraz wszystkie pliki EPS powinny zostać automatycznie otwarte w wybranym programie.