Co to jest Ghostscript? Definicja

Ghostscript to interpreter języka PostScript®  i plików PDF . Jest dostępny na licencji GNU GPL Affero lub  na licencji do użytku komercyjnego firmy Artifex Software, Inc. Jest aktywnie rozwijany od ponad 30 lat i w tym czasie został przeniesiony na kilka różnych systemów. Ghostscript składa się z warstwy interpretera PostScriptu i biblioteki graficznej.

Istnieje rodzina innych produktów, w tym GhostPCL, GhostPDF i GhostXPS, które są zbudowane na tej samej bibliotece graficznej. Pomiędzy nimi ta rodzina produktów oferuje natywne renderowanie wszystkich głównych języków opisu strony. Nasz najnowszy produkt, GhostPDL, łączy wszystkie te języki w jeden plik wykonywalny.

Oprócz renderowania do formatów rastrowych, Ghostscript oferuje konwersję wysokiego poziomu za pośrednictwem naszych wektorowych urządzeń wyjściowych.

Napisany w całości w C, Ghostscript działa na różnych wbudowanych systemach operacyjnych i platformach, w tym Windows, macOS, szerokiej gamie platform Unix i Unixopodobnych oraz systemach VMS.