Co to jest Druk solwentowy? Definicja

sposób druku atramentami solwentowymi na ploterze solwentowym. Atramenty solwentowe są odporne na wiele czynników łącznie z promieniowaniem ultrafioletowym. Ich wadą jest mniejsza precyzja niż dla atramentów wodnych. Metoda jest wykorzystywana do drukowania wielkoformatowego (patrz: druk wielkoformatowy).

Druk solwentowy to jedna z najczęściej stosowanych technologii druku. Co to jest druk solwentowy? W jakich sytuacjach wykorzystuje się tę technologię? Dowiedz się, czy warto drukować rozpuszczalnikami. Druk solwentowy to popularna i niedroga technologia druku wielkoformatowego. Dlaczego warto skorzystać? Czy ma to służyć do projektów pobocznych, czy tylko do użytku profesjonalnego?

Z definicji druk solwentowy to metoda drukowania za pomocą urządzenia peryferyjnego komputera zwanego ploterem atramentowym. W obszarach takich jak drukowanie, które wymagają częstego drukowania, powszechnie stosuje się atramenty na bazie wody. Druk solwentowy opiera się na tuszach solwentowych, które są formułowane na bazie rozpuszczalników organicznych. Można je zatem stosować tam, gdzie nie można zastosować farb wodnych. Są jednak czymś więcej niż tylko zamiennikiem i można nimi drukować na dowolnej powierzchni zawierającej PCV.

Technologia druku solwentowego cieszy się popularnością nie tylko ze względu na swoją wszechstronność. Jest także stosunkowo tania w porównaniu do innych metod oferowanych przez firmy poligraficzne. Ponadto charakteryzuje się dużą odpornością na niekorzystne warunki. Reklamy wyprodukowane w technologii rozpuszczalnikowej są w stanie wytrzymać działanie promieni UV i zmiany temperatury, zachowując swój wygląd przez długi czas. Z tego powodu Solvent tak chętnie podejmuje się druku wielkoformatowego na zewnątrz.