Co to jest Post? Definicja

Post to z definicji informacja, wypowiedź lub inny element treści opublikowany w sieci, zwykle w mediach społecznościowych (takich jak Facebook czy Instagram), bądź na blogu lub innego rodzaju stronie internetowej.

Post internetowy a post w social mediach i blogowy
Wiele osób używa słowa „post” jedynie w kontekście krótkich wypowiedzi, które publikowane są w social mediach. Ponieważ wpis na blogu to z reguły dłuższa forma, często zamiast słowa „post” używa się wyrazów „wpis” lub „artykuł”. Używanie formy post blogowy nie jest jednak błędem.

Samo pojęcie „post internetowy” jest raczej rzadko używane. Słowo „internetowy” jest bardzo ogólne. Znacznie częściej wskazuje się więc konkretną lokalizację posta. Na przykład w kontekście wypowiedzi opublikowanej na blogu zamiast sformułowania „post internetowy” raczej używa się formy „post blogowy”. Podobnie, wypowiedzi publikowane w social mediach częściej nazywa się po prostu postami na Facebooku lub postami na Instagramie, aniżeli ogólnie „postami internetowymi”.

Do czego służą posty internetowe?
Posty służą do wszelkiej komunikacji w internecie – dzielenia się spostrzeżeniami, poglądami, chwilami z życia czy do wyrażania opinii. Dla firm posty to przede wszystkim potężne narzędzia marketingowe. Umożliwiają one docieranie do nowych klientów oraz angażowanie dotychczasowych.