Co to jest Adobe After Effects? Definicja

Adobe After Effects to jedno z najlepszych, profesjonalnych narzędzi przeznaczonych do tworzenia animacji oraz efektów specjalnych na potrzeby hollywoodzkich produkcji filmowych.

Program wyposażony jest w narzędzia, które w połączeniu z setkami efektów i pluginów, dają praktycznie nieograniczone możliwości, jeżeli chodzi o montaż, korektę, czy zastosowanie efektów specjalnych w video. Możliwości aplikacji w dużej mierze ogranicza wyobraźnia użytkownika.

Nowości i zmiany

After Effectsa można z powodzeniem wykorzystywać do tworzenia napisów, czołówek do programów, edycji materiałów greenscreen, poprawy kolorystyki wideo, usuwania wybranych elementów z obrazu, renderowania gotowych projektów, generowania cząsteczek i znacznie więcej. Kolejną zaletą edytora After Effects jest integracja z innymi produktami firmy Adobe w tym Illustrator, Photoshop, Premiere Pro, Encore, Flash, oraz firm trzecich jak chociażby aplikacji do tworzenia wizualizacji 3D – Cinema 4D.

Nowy Adobe After Effects jest częścią usługi Creative Cloud, dzięki czemu oprócz podstawowego narzędzia zyskujesz dostęp do wielu zasobów – w tym również Adobe Stock, usługi, w której znajdziesz ponad 55 milionów bezpłatnych obrazów, zdjęć i filmów w aplikacjach. Ponadto, dzięki usłudze CC Adobe After Effects współpracuje z technologią Adobe CreativeSync, która umożliwia szybkie i proste synchronizowanie danych pomiędzy komputerem a urządzeniem przenośnym.

Program After Effects CC pozwoli Ci osiągnąć niemożliwe. Potężne narzędzia i funkcje, takie jak Live 3D Pipeline, Refine Edge, Warp Stabilizer VFX, Pixel Motion Blur, 3D Camera Tracker oraz CINEMA 4D Lite umożliwią Ci np. stworzenie kompozycji CINEMA 4D bez konieczności renderowania i korzystania z innych programów. Możesz wykorzystać narzędzia After Effects CC tak jak tego potrzebujesz, dodając ciekawe obiekty 3D dostępne w programie After Effects lub sceny do projektu bez konieczności opuszczania narzędzia, lub wprowadzać zmiany z poziomu innych urządzeń, by uzyskać wyjątkowe efekty. Nowoczesna chmura Adobe Crative Cloud daje Ci również możliwość udostępniania swojej pracy innym, synchronizacji pomiedzy urządzeniami i korzystanie z najnowszych funkcji od razu po ich premierze.

Animacje 2D lub 3D

Dzięki Adobe After Effects CC użytkownik otrzymuje szeroki zakres narzędzi do pracy w dziedzinie animacji 2D i 3D, zarówno dla obiektów, jak i tekstu. Można umieścić tekst dwuwymiarowy lub trójwymiarowy w przestrzeni, przytwierdzić do poruszającego się obiektu, wykorzystać w czołówce lub tyłówce. Tekst można wprowadzać w ruch lub usuwać w różnoraki sposób, zależnie od potrzeb projektu. Podobne efekty można stosować również w przypadku obrazów. Animacje w programie Adobe tworzą prawdziwe uniwersum, z klatkami kluczowymi, animacją postaci, animacją szkieletową i różnymi efektami i presetami animacji, które można wykorzystać.

Integracja z Adobe Premiere Pro

Adobe After Effects CC to program, który silnie integruje się z innymi narzędziami Adobe, szczególnie z Adobe Premiere Pro CC. Obie aplikacje firmy Adobe są niezbędne do profesjonalnego tworzenia filmów, ale każda z nich ma swoje specjalistyczne zadania. Adobe Premiere Pro CC idealnie nadaje się do montażu całego filmu i podstawowej obróbki obrazu, natomiast Adobe After Effects CC pozwala na bardziej zaawansowaną edycję obrazu, dodanie efektów wizualnych oraz łatwe dodanie gotowego fragmentu do filmu montowanego w Adobe Premiere Pro CC.

Zmiany w programie Adobe After Effects CC:

  • Adobe After Effects CC został ulepszony pod względem wydajności i zyskał nowe funkcje. Nowa wersja programu zapewnia płynniejsze wyświetlanie podglądu, przyspiesza renderowanie, poprawia szybkość interakcji oraz wprowadza wiele innych ulepszeń.
  • Nowy Adobe Character Animator pozwoli Ci ożywić postacie 2D poprzez wykonywanie ruchów przed kamerką internetową.
  • Wyszukaj i wykorzystaj filmy w profesjonalnej jakości w usłudze Adobe Stock. Dzięki Adobe CC możesz korzystać z biblioteki, w której znajdziesz ponad milion selektywnie wybranych filmów.
  • Tryb podglądu umożliwi Ci dopracowanie efektów do perfekcji. Dzięki wprowadzonym zmianom możesz dokonywać edycji bez przerywania odtwarzania.
  • Korzystaj z przyspieszenia śledzenia kamery 3D, stabilizowania zniekształceń, sprawdź optymalizację użycia GPU.
  • Twórz kompozycje, używaj technologii Dynamic Link do eliminacji pośredniego renderowania w programie Adobe Premiere Pro.
  • Twórz animowane napisy i podpisy telewizyjne, animuj logo, dodaj ekscytujące efekty jak np. wjeżdżające napisy końcowe, wprowadzenia i przejścia kinowe, sprawdź klatki kluczowe, które pozwolą Ci animować dosłownie wszystko.
  • Korzystaj z animacji predefiniowanych lub twórz projekty pełne efektów specjalnych od zera
  • Selektywnie koryguj kolory, zmieniaj ustawienia sceny.