Co to jest Google HTTPS? Definicja

HTTPS (ang. Hypertext Transfer Protocol Secure) – to zabezpieczona wersja protokołu http, którego zadaniem jest szyfrowanie przesyłanych informacji pomiędzy serwerem a klientem przy użyciu protokołu SSL / TLS. W rezultacie dzięki HTTPS poufne dane są zabezpieczone i trudniejsze do przechwycenia, odczytania i zmiany.

Na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania Google wpływa wiele czynników. Jednym z nich ogłoszonym przez Google jest HTTPS. Nie jest to jednak czynnik bardzo istotny, dlatego nie należy spodziewać się znaczącej poprawy pozycji naszej witryny na słowa kluczowe. Musisz jednak postępować zgodnie z instrukcjami i zadbać o bezpieczeństwo przesyłanych danych. Pamiętaj też, że wpływ tego czynnika na Twoje inwestycje może z czasem wzrastać. Bądź na to przygotowany..

Korzystanie z protokołu HTTPS zwiększa bezpieczeństwo danych osobowych użytkowników, ale nie ukrywa wszystkich informacji, takich jak adres IP naszego urządzenia czy nazwa odwiedzanej strony internetowej. Ponadto korzystanie z zaszyfrowanych stron internetowych nie chroni nas przed zarażeniem wirusami lub wyłudzeniem poufnych informacji w przypadku ich przesłania poprzez formularz na stronach phishingowych..