Co to jest Axure? Definicja

Axure RP 10 Pro to profesjonalne narzędzie do projektowania prototypów UX/UI. Pozwala tworzyć interaktywne projekty dla webu i aplikacji mobilnych, zapewniając zaawansowane funkcje takie jak dynamiczne interakcje, animacje, notatki i kolaborację z zespołem.

Axure jest jednym z najstarszych programów do prototypowania aplikacji webowych oraz stacjonarnych. Jest dla UX tym samym czym Ford T dla historii motoryzacji. Axure, to program, który pomaga w prostym rysowaniu naszych stron www, aplikacji czy systemów. Jest to szczególnie przydatne narzędzie na etapie koncepcyjnym. Dzięki niemu osoba, bez znajomości języków programistycznych jest w stanie stworzyć prostą wizualizacje swojego pomysłu. Taka wizualizacja może posłużyć jako makieta do testów z potencjalnymi użytkownikami.

Przed etapem deweloperskim (programistycznym) warto stworzyć makietę, którą przetestujemy, wśród potencjalnych klientów (pamiętaj o ich dokładnej rekrutacji w oparciu o pozyskane dane). Dzięki temu zrozumiemy jak korzystają z naszego pomysłu użytkownicy końcowi oraz otrzymamy wiele wskazówek, które warto dodać do naszej koncepcji nim przystąpimy do drogiego etapu deweloperskiego

Mimo, że jest wiele alternatywnych programów, które mogą z łatwością go zastąpić, to każdy UX designer powinien przepracować trochę czasu w Axure. Jeżeli opanujecie jego obsługę to każdy inny program będzie dla Was  łatwy do przyswojenia. Bynajmniej nie dlatego, że jest skomplikowany, ale dlatego że jego filozofia jest dość rozpowszechnionym standardem wśród tego typu programów. Ogólnie rzecz biorąc jest umiarkowanie skomplikowany. Jeżeli uważasz się jednak za Internetowego wyjadacza i nie jeden program komputerowy masz już za sobą, to program do prototypowania (i nie tylko) Axuere będzie dla Ciebie dość prosty.