Co to jest Broszura? Definicja

Broszura to określenie mające dość szerokie znaczenie. Często używa się go zamiennie z takimi określeniami jak katalog, ulotka reklamowa czy druk reklamowy. Jedno jest pewne-dobrej jakości broszurę powinna przygotować każda profesjonalna firma.

Pełni ona dwie różne funkcje: informacyjną oraz reklamową. Atrakcyjna broszura nie tylko w czytelny sposób przedstawi naszą ofertę, ale też przyciągnie wzrok i zachęci potencjalnego klienta do skorzystania z niej.

Broszura powinna pełnić przede wszystkim funkcję informacyjną. Jest dokumentem, który trafia do rąk naszych klientów oraz potencjalnych klientów. Musi więc informować w czytelny sposób, czym zajmuje się nasza firma, jakiego rodzaju usługi oferuje, czym wyróżnia się spośród innych przedsiębiorstw tego rodzaju.

Jakie dokładnie informacje powinny się znaleźć w broszurze?

Podstawowe informacje dotyczące firmy: nazwa, numer NIP i REGON, adres siedziby przedsiębiorstwa itp.
Informacje dotyczące działalności przedsiębiorstwa np. podstawowe produkty lub usługi.
Cechy wyróżniające naszą działalność na tle innych, ewentualnie cennik lub inne ważne informacje.
Nie możemy zapomnieć o danych kontaktowych. Pamiętajmy, że im więcej możliwych form kontaktu, tym lepiej. W dzisiejszych czasach nie wystarczy podanie adresu siedziby oraz numeru telefonu-konieczny jest adres email, warto też podać adres witryny internetowej, link do strony w mediach społecznościowych, ewentualnie adres czatu

Broszura reklamowa, tak samo jak notesy firmowe, wizytówki czy ulotki, odgrywa niezwykle ważną rolę w strategii marketingowej firmy. Powinna nie tylko informować potencjalnego klienta o ofercie firmy, ale również skutecznie zachęcać go do skorzystania z niej.

Dlatego tak ważny jest odpowiednio przygotowany projekt broszury. Jego zadaniem jest zrobienie dobrego wrażenia na kilku różnych płaszczyznach. Po pierwsze, podane informacje powinny być atrakcyjne dla odbiorcy – kluczowa może się okazać cena, ale również ciekawa promocja, wyjątkowo szybkie wykonanie usługi, lokalizacja punktu usługowego w dogodnym komunikacyjnie miejscu czy inne bonusy. Zastanówmy się, co stanowi naszą mocną stronę, i nie zapomnijmy odpowiednio to podkreślić!

Niezwykle istotna jest też warstwa wizualna. Estetyczna grafika, czytelna i dopasowana do odbiorcy czcionka, atrakcyjne zdjęcia, a nawet właściwej jakości papier – wszystkie te elementy składają się razem na sukces (lub porażkę) marketingową.